Otevřeli jsme pro Vás v Brně nové centrum celostního rozvoje:

Zámečnická 3, Brno www.centrumserafin.cz Těšíme se na Vás

 

              

 

Právě jste se ocitli, ať už náhodou nebo záměrně, na stránkách, které Vás chtějí inspirovat k Vaší vlastní cílené práci se sny. Možná, že už také cítíte, nebo dokonce víte, že nic není náhoda. Není tedy ve skutečnosti žádná náhoda, že jste právě nyní právě zde. (při čtení můžete naslouchat hudbě sfér MAOK na youtube)

Skvělý ruský léčitel, mudrc a mág Boris Tichanovský o snech říká: „Sny jsou neobyčejně zvláštní věc. To, co se s námi při snění opravdu děje, lidé ještě dlouho nebudou umět pochopit.“

Naprosto souhlasím. Jsem Jiří Veselý, autor knihy PRÁCE SE SNY. Tato kniha se snaží poskytovat konkrétní a jak se zatím kupodivu ukazuje, v podstatě i univerzální návod, jak pracovat na rozkrývání zakódovaných sdělení u vlastních vyžádaných snů. Díky chytrým knihám jsem kdysi objevil, že sny můžeme mít také VYŽÁDANÉ! To pro mě bylo ohromné zjištění. U nevyžádaných snů totiž nevíme, čeho se mají týkat, je tudíž krajně obtížné pracovat na jejich rozkrývání. U vyžádaných snů to však je úplně jiná písnička. SNY MOHOU BÝT KONKRÉTNÍMI ODPOVĚĎMI NA NAŠE KONKRÉTNÍ OTÁZKY.

 

Napřed se Vás ale ještě s dovolením zeptám, jak se máte?

 

Ne, to není žádný chyták, nebo hloupost, zkuste prosím skutečně odpovědět. Sami sobě v duchu. Pokud si odpovíte, že v podstatě nijak zvlášť dobře, nebo dokonce rovnou že špatně, potom Vás s dovolením napřed zvu do energeticko relaxačního koutku s názvem "K procítění". Třeba si v něm Vaše srdce najde kousíček "toho svého" a příjemného pohlazení.

Pokud si odpovíte, že se cítíte dobře, je to nádherné zjištění, které určitě stojí za tento okamžik samotného uvědomění. V takových chvílích můžeme vědomě prožívat ony prchavé chvilky štěstí našeho života.

 

PRÁCE SE SNY

Jak jsem měl možnost poznat, tak velmi málo lidí ví, že sny můžeme mít vyžádané. V případě vyžádaných snů, pak skrze bránu našeho podvědomí, dostáváme formou snových odpovědí neuvěřitelně moudré rady, které nás evidentně svojí kvalitou převyšují. Zdroj těchto vyžádaných snů (moudrých rad), je fenomenální, fascinující a téměř neuvěřitelný.

 

Na tomto webu představuji v nemalé ukázce (91 stran) část knihy PRÁCE SE SNY, která se snaží být také knihou praktickou a běžně uchopitelnou v každodenní realitě života. Noc co noc má každý z nás možnost zužitkovávat ve svůj prospěch pár jednoduchých rad a poznatků, které vycházejí z letitých zkušeností s prací se sny. V knize proto uvádím zcela konkrétní sny ze života, včetně jejich konkrétních interpretací a hlavně také včetně konkrétních dopadů těchto snových rad na běžnou realitu života.

Pro někoho bude nejspíš šokem, až prací se sny zjistí, jaký je zdroj jeho vlastních snů. Rady, které nám však sny přinášejí, sledují výhradně naše dobro a nezištně a neúnavně nám pomáhají a pomáhají...

 

V mém osobním životě znamenala cílená práce se sny doslova životní revoluci. Mám pocit, že se mi otevřel svět a ukázal mi mnohem hlouběji vzájemné souvislosti. V případě mojí ženy byla proměna ještě dramatičtější. Z duchovně "pasivní" pozorovatelky postupně vykvetla neuvěřitelně kvalitní terapeutka a léčitelka těla i duše.

 

Také jsem zjistil, že mnou uváděná metoda tréninku zapamatování snů a postup jejich interpretace, je v zásadě univerzální a že obecně to u druhých lidí funguje stejně tak dobře, jako v mém případě. Nedělám si samozřejmě žádný nárok na jedinou, nebo nějakou univerzální pravdu. Svět je mnohem kreativnější a složitější, než nás vůbec může jen napadnout. Berte proto prosím vše co uvádím jako moje osobní zkušenosti a moje osobní příběhy. A když budete s něčím uvedeným skutečně souznít, možná že to povede k něčemu novému i ve Vašem životě.

Právě ohromující úspěšnost uvedených postupů při práci se sny také u dalších lidí mi dodala odvahu napsat o tom všem knihu a vydat ji. Zde je jeden z příkladů. První nakladatel, kterému jsem knihu nabídl, mi ihned potvrdil, že knihu vydá. Potenciál ukrytý v práci se sny je vskutku doslova nevyčerpatelný. Získal jsem pocit, že šíření povědomí o síle snových rad je nadmíru užitečné a prospěšné. Myslím, že nepřekračuji žádné zákony Univerza, když se chci s postupy hledání snových poselství z vyšších sfér podělit se všemi ostatními bez ohledu na stupeň jejich vývoje. Dnes už chápu, že z hlediska kvality vývoje  jedince i společnosti není prospěšné veřejně a bezhlavě šířit veškerá vědění o tajemstvích světa. Velká duchovní vědění jsou prospěšná jedině duchovně připraveným lidem. Snové rady jsou sice rady od našich tajemných a moudrých duchovních rádců, ale nejdůležitější je, že každý si musí přijít na význam svého snového sdělení vlastní prací. Jedině vlastní niterná práce a vlastní motivace je zárukou dalšího smysluplného využití.

 

Boris Tichanovský o knize PRÁCE SE SNY

"Některé knihy jsou pusté, prázdné a o ničem, ale jsou taky knihy skutečné a opravdové. Když čteme opravdovou knihu, určitě v ní najdeme něco svého, vlastního. Najdeme tam svoje myšlenky, ale najdeme tam i to, s čím třeba nesouhlasíme. To se nám potom bude chtít s autorem dohadovat, kdo z nás má pravdu. Když si člověk přečte takovou knihu, chce se mu experimentovat a nějak použít informaci, kterou v té knize našel. Podle mého názoru takovou knihu právě teď držíte ve svých rukách."

 

O všestranném léčiteli a mudrci Borisovi Tichanovském a jeho skvělé práci se více dozvíte ZDE

 

 

 

 

Táňa Fischerová o knize PRÁCE SE SNY

"Kniha Jiřího Veselého musí zaujmout každého, kdo hledá nějaký smysl a přesah svého života. Přibližuje duchovní svět, po kterém toužíme a dává nahlédnout do možností, jak s ním komunikovat. Pro mě je velkým osvěžením a nadějí. Každý z nás může  jít dnes sám po cestě, která je  otevřená a připravená, jenom chtít. William Shakespeare kdysi napsal "jsme z téže látky jako sny a naše živobytí věnčí spánek." Proto mě kniha tak okouzlila."

 

O známé herečce, veřejné aktivistce, kandidátce na prezidentku Táni Fischerové se více dozvíte ZDE.

 

 

 

 

PhDr. Jiřina Šiklová, CSc o knize PRÁCE SE SNY

"Když jsem knížkou Jiřího Veselého listovala, překvapila mě nejen krásná úprava, umělecké fotografie, kdy chmýří pampelišky vypadá jako oblaka a kapka vody na stvolu trávy zrcadlí svět, ale i zcela neobvyklý přístup. Není tam žádná z tradičních teorií o snech, ani spory velikánů psychoanalýzy, ani odvolávky na teorie či dokonce citace z nějakých děl.

Jiří Veselý vychází z přesvědčení, že zapamatovat si a interpretovat sny se může naučit každý a že za vším je skryta moudrost Univerza, kterou je možné otázkou požádat o odpověď a která vám pak může formou snu odpovědět. Vy sami jste sobě autoritou, těmi, kdo jsou schopni ve vlastním snu najít odpověď na vlastní otázku. Později pochopíte, že za tím vším je vědomí s velkým V na začátku, jehož existenci nezruší ani vaše smrt.

Autor objevuje pro čtenáře také jiné přístupy interpretace těch věcí, které jsou zdánlivě banální.

Musím se tuto práci se sny naučit a chtít se touto formou dozvídat něco o sobě a světě kolem mě a případně věřit, že tento můj svět snů je stejně reálný, jako svět, který vnímám až po svém probuzení.

Na závěr nebudu knihu ani chválit, ani doporučovat. Řeknu jediné: na začátku mne odpuzovala, pak oslovila moje estetické cítění, pak hluboce zaujala a nakonec jsem ráda, že ji mám v knihovně."

 

O známé socioložce a aktivistce Jiřině Šiklové se více dozvíte ZDE

 

 

 V České Televizi o knize PRÁCE SE SNY 

Knihkupce pana ANTONÍNA BLAŽKA z KNIHY DOBROVSKÝ, můžeme pravidelně sledovat na ČT v pořadu Živě na Jedničce – Knižní novinky, kde divákům představuje knižní tituly dle vlastního výběru.  

Pan ANTONÍN BLAŽEK je podle mě skutečný profesionál "všemi couly", protože knihy, které nám pravidelně představuje, má opravdu poctivě načtené a rozumí jim a umí proto trefně předat jádro jejich poselství. Děkuji pane Blažku.

 

 

UKÁZKA INTERPRETACE KONKRÉTNÍHO SNU  - ukázka síly a potenciálu práce se sny

DIANA SISWARTONOVÁ  - Sen o velikánském růžovém delfínu

Dianin sen je víceúrovňový. Zde na webu uvádím pouze první základní úroveň. Další úroveň však z určitých důvodů již neuvádím. Jen prozradím, že kdo ji tam umí najít, ten si ji myslím zaslouží.

 
 

Rád bych nyní ukázal, jaký potenciál a jakou životní sílu má praktická a konkrétní práce se sny. Sen se zdál Dianě Siswartonové. Diana je známou tváří, překladatelkou, moderátorkou a badatelkou, která spolupracuje s mnoha vědci napříč celým světem.  Má možnost čerpat nové a zásadní informace přímo ze zdroje - od vědců samotných. Diana je úžasná žena, která se věnuje (jak jinak) i úžasnému celoživotnímu tématu. Věnuje se zázraku, který jsme si již odvykli vnímat jako zázrak. Věnuje se vodě. Voda vykazuje tak neuvěřitelné schopnosti a vlastnosti, že mnoho z nich začínáme teprve jen tušit, natož poznávat. To co ví o vodě, je úchvatné. Chce o vodě natočit dokument, tak přeji nám všem, aby se jí tento krásný záměr skutečně podařilo zhmotnit.

 

Diana Siswartonová - v akci

 

Jednoho dne přišla Diana na moji přednášku o práci se sny, která byla součástí několikadenního ezoterického festivalu v Praze.  Přišla, protože se chtěla něco dozvědět o práci se sny. V ten den jsme se viděli tváří v tvář poprvé - poprvé v tomto životě. Dostala ode mě knihu PRÁCE SE SNY, popovídali jsme si a rozešli se. Následně se jí zdál mimořádně silný a hluboký sen, který ji velmi oslovil. Neměla však odvahu zeptat se mě na můj názor na její sen. A udělala myslím moc dobře.  Knihu si začala číst. Delší dobu jsme se neviděli. Po nějaké době mi o tom mimořádném snu napsala. Ale nežádala ode mě interpretaci snu, jako většina lidí. Místo toho si na něm začala pracovat sama. Měl jsem z toho převelikou radost. Získal jsem dojem, že nyní mohu přijít se svým zpracováním jejího snu, aniž bych ji tím blokoval.

 

Dianin sen je dokonalý. Je nejen mimořádný a hluboký, ale je navíc i mnohoúrovňový.

 Zde najdete popis  snu včetně jeho interpretace. Slovo za slovem a krok za krokem zde uvádím, jak jsem její sen interpretoval. Věřím, že „odhalená“ interpretace může posloužit i někomu dalšímu.

A věřím také, že uvedená interpretace snu „dobře zapracovala“ i tam kde hlavně měla, u snového adresáta, u Diany. Díky uchopení a prožití významu snu, se dnes Diana cítí krásněji. A to je ten nejúžasnější praktický dopad práce se sny. Zde si dovoluji s jejím svolením uvést Dianinu reakci na interpretaci snu:

„Když jsem si procházela tvou interpretaci, vnímala jsem, jak vytříbené vnímání sis vypěstoval za léta práce se sny. Když jsi mě za ruku prováděl téměř slůvko po slůvku mým popisem snu, a já žasla, kolik "drobností" by mi bez tvé zkušené pozornosti bylo proteklo mezi prsty. Uvědomila jsem si, že je to jako když se někdo kromě vnímání slov naučí vnímat i pomlky mezi nimi. Tento tichý prostor pak přidává novou dimenzi celému sdělení.

Cítila jsem tvůj dar a obrovskou vděčnost, že mi je dáno přijmout jej od tebe.

To poselství se mi zdálo tak hluboké a významné, že mě upřímně děsila možnost, že je to pouhá iluze mého ega, které si to celé záměrně přibarvuje a nafukuje. Ale když jsi přišel ty, citlivě ses dotknul všech částí snu a já dovolila, aby ve tvém doprovodu vstoupily do mého "bdělého" vědomí. Něco se propojilo a doslova, jakoby esence té vize vstoupila do mého těla. Mohu ji teď kdykoli použít. Není to už jen v hlavě. Mám to v těle! A to je obrovský rozdíl! 

A za něj ti, Jirko, moc děkuji!

Upřímně

Diana“

 

 

Recenze knihy PRÁCE SE SNY - autor: Alue K. Loskotová

ALUE K. LOSKOTOVÁ je autorkou webu www.aluska.org

 

"Práce se sny je velice čtivá kniha. Co mě na ní opravdu mile překvapilo je, že nemá holá místa, při kterých by se čtenář nudil, ale opravdu každá její část má své opodstatnění. Více než první polovina knihy mluví hlavně z teorie. Vysvětluje podstatu snu, hledá jeho vyšší zdroj. Pokládá otázky a odpovídá na ně. Tak je v podstatě i skeptický čtenář pomaličku proveden základní naukou, kterou je potřeba znát. Jednotlivé kapitoly do sebe hezky zapadají a jsou obohacené vlastními zážitky, které souvisí s právě probíraným tématem, což je pro čtenáře příjemné zpestření programu, které ho navíc sbližuje s autorem knihy a jeho životním příběhem.

Teoretická část knihy nabízí také mnoho námětů k zamyšlení a vlastnímu bádání, protože uvádí i příklady z praxe vědců a psychologů. Tedy čtenář má ještě po dočtení knihy možnost zkoumat celou teorii dál a dozvědět se víc na základě uvedených jmen, výzkumů a pokusů, které jsou velice zajímavé.

Druhá polovina knihy už se věnuje čisté praxi. Rozhodně ale nemůžeme očekávat snář. Autor vysvětluje, že podobenství ve snu mají sice určitý rámec, ale také hodně podléhají individualitě člověka, pro kterého je sen určený. Proto místo strojeného snáře nabízí jednoduchý praktický návod, jak si každý z nás může sám rozkodovat určité podobenství a jak ho zasadit do příběhu tak, aby nám vyšla srozumitelná zpráva, využitelná v praxi.

Přestože ale nabízí ryze praktický postup, nechává čtenáři obrovské pole působnosti pro vlastní výzkum, vlastní názor a vlastní způsob zacházení s návodem. Je tu mnoho prostoru pro náš individuální přístup a díky tomu kniha určitě patří k těm, o kterých by se dalo říct, že jsou určené komukoliv.

I kdybyste si knihu koupili, aniž byste chtěli umět pracovat se svými sny, teoretický obsah knihy je natolik hodnotný, že neprohloupíte. Také je vhodná pro ty, kteří hledají příjemné čtení navečer, nad kterým se dá uvolnit, rozjímat a odpočívat. Z vlastní zkušenosti mohu také říci, že navečer je speciálně vhodná, protože se po ní zdají krásné sny.

Cena knihy je velice střícná, přihlédneme-li také k luxusnějšímu provedení v tvrdé vazbě se stužkovou záložkou a žlutým recyklovaným papírem."


úryvek z recenze na webu WWW.ALUSKA.ORG

 

ALUE K. LOSKOTOVÁ

 

 

 

 

PRÁCE SE SNY je