NESEN, vize u dubu - KŘESÍLKA

 

VIZE U DUBU

Objímal jsem dub a prováděl meditaci, modlení, děkování.  Poprosil jsem o radu k mé přednášce a k worskshopu PRÁCE SE SNY u KARAIMI v Haluzicích na oslavách Slunovratu. Následně přišla vize. 

Uviděl jsem dlouhou řadu ženských kadeřnických křesílek. Takové jaké bývají v dámských kadeřnictvích. Pěkně v řadě jedno za druhým. Možná desítky křesílek. A všechna křesílka byla prázdná. Konec vize.

 

HRUBÁ INTERPRETACE

Ondulace a barvení vlasů, to je krášlení povrchu (hlavy). Kadeřnické židličky nejsou symbolicky o vnitřku (hlavy), ale o povrchu. Žádná žena tam však neseděla.  Žen z Haluzic se to tedy netýká. Všechny ženy v Haluzicích jsou duchovně pokročilé, (humor - a já se ptám: a co My muži ? My jako nee ?)

Když jsem vizi popsal manželce Kamile a zeptal se jí, co ji první napadlo, tak mi řekla RELAX, ODPOČINEK. Že spousta žen si u kadeřnice odpočne a zrelaxuje. To mě velmi překvapilo. Já měl za to, že u kadeřnice se to prostě „nějak vydrží“ a pak hned hajdy pryč. A ono je to úplně jinak z ženského úhlu pohledu a vnímání.

 

FINÁLNÍ INTERPRETACE 

  • V Haluzicích nepůjde o povrchové krášlení hlav. Všechny ženy v Haluzicích již jsou duchovně pokročilé.
  • Z ženského úhlu pohledu mohou být věci jinak, než si myslím. Měl bych se od žen učit jiným náhledům na svět.