vyžádaný vlastní sen: RADA K ČÍSLU OSM

 

OTÁZKA

 

Jednoho dne jsem poprosil zdroj mých snů, mého duchovního rádce, jestli by mi něco vhodného poradil k číslu osm, o kterém píši ve svém pojednání o významu čísel. O pojednání o významu číslel více ZDE.

 

ODPOVĚĎ

Obdržel jsem nádhernou odpověď. Sen byl fantasticky vymyšlený a koncipovaný.

Zdálo se mi, že jsem v nějakém svém domácím prostředí, kde je mi velmi dobře a že pozoruji, jak jde život „tam někde dole v jiné sféře“ a že také vnímám, jak se ty bytosti „tam dole“ vyjadřují a jak komunikují. Uvědomoval jsem si, jak odlišně komunikují. Všechno pojmenovávali konkrétně, konkrétními slovy a pojmy.

Já jsem však žil v jiném světě. V mém světě se nic konkrétně nepojmenovávalo. V mém světě jsem pouhým pozorováním vnímal a uvědomoval si mnohem víc souvislostí a významů, než kdybych se je snažil jakkoliv omezit nebo uvěznit v okovech konkrétnosti. Nelíbil se mi jejich svět omezeného uvažování a stísněnosti. Cítil jsem, jak jsem proti nim volný ve svém vnímání a že mám možnost nahlížet na vše plněji a mnohem smysluplněji. Z jejich systému uvažování jsem cítil omezenost, přílišnou konkrétnost, svázanost. Jejich svět vyžadoval nutnost definicí a tím pádem nutnost omezení. A to se mi nelíbilo. Prostředí a fungování mého horního světa jsem považoval za mnohem lepší a výhodnější a moudřejší.

Pak se ale náhle situace jako mávnutím proutku změnila. Já sám jsem se náhle ocitl „tam dole“. A okamžitě jsem si uvědomil, že se svými vzletnými a širokými souvislostmi zde asi neobstojím, protože toto prostředí vyžadovalo zcela konkrétní postoje. Přímo mě nutilo do konkrétních činů. Najednou jsem si uvědomil, že vzletnost ve vnímání může způsobovat problémy a že konkrétní zacílení je velmi dobrou pomůckou, jak překonávat velmi konkrétní tlaky daného prostředí. Musel jsem uznat, že uvažování v konkrétnostech je zde nejen přirozené, ale často i výhodné.

Ještě jednu věc jsem si uvědomil při pobytu „tam dole“. Uvědomil jsem si, jak jsem se mýlil ve svém odsudku „dolního světa“. Když jsem se nacházel ve vzletném „horním prostředí“, tak jsem posoudil a odsoudil systém uvažování „dolního světa“. Teprve až jsem já sám byl „tam dole“, tak jsem poznal, jak jsem se mýlil.

A ještě ve snu jsem si uvědomoval, jak velmi poučná byla tato lekce. Je úžasné umět se pohybovat v obou sférách a je obrovským Poznáním umět vytěžit z takových odlišností něco nového… POZNÁVÁNÍ PROMĚN A PROPOJOVÁNÍ ODLIŠNÝCH SVĚTŮ DO JEDNOTY.

 

INTERPRETACE

Struktura tohoto snu je tak fantastická a dokonalá, že jej ani nebudu interpretovat. Sdělení k osmičce je dokonalé. Už začínám tušit, proč je osmička tak magická.

Děkuji ti můj duchovní rádče.